NZOZ Burkiewicz – Centrum Fizjoterapii, Rehabilitacja Kolbuszowa, Rzeszów, Mielec

TERAPIA SKOLIOZ

Wyszkoleni specjaliści, różnorodne zabiegi, indywidualne podejście - Twoje zdrowie w bezpiecznych rękach.

Skolioza to odchylenie od prawidłowej postawy, w którym kręgosłup wygina się trójwymiarowo. Jest to zniekształcenie charakteryzujące się bocznym skrzywieniem kręgosłupa oraz jego rotacją.

Celem terapii skolioz jest powstrzymanie postępu skrzywienia kręgosłupa i poprawa postawy ciała. Wykorzystując różnorodne techniki manualne i zestawy ćwiczeń, terapia skolioz stara się zahamować rozwój schorzenia, poprawić oddychanie, zapobiec bólom kręgosłupa oraz udoskonalić wygląd postawy ciała.

Terapia skoliozy koncentruje się na wielu aspektach, takich jak poprawa czucia głębokiego, równowagi ciała i elastyczności, łagodzenie napiętych i skróconych struktur, wzmocnienie odpowiednich grup mięśniowych oraz korygowanie asymetrii ciała. Ponadto, terapia obejmuje naukę korekcji postawy i doskonalenie stabilizacji tułowia. Fizjoterapeuta tworzy spersonalizowany plan terapeutyczny, który zawiera zarówno sesje terapeutyczne w gabinecie, jak i edukację dotyczącą ćwiczeń wykonywanych przez pacjenta w domu, zdrowego stylu życia oraz profilaktyki.

Jakie korzyści możesz osiągnąć dzięki terapii skolioz?
Scroll to Top