NZOZ Burkiewicz – Centrum Fizjoterapii, Rehabilitacja Kolbuszowa, Rzeszów, Mielec

SUPER INDUKCYJNA STYMULACJA

Wyszkoleni specjaliści, różnorodne zabiegi, indywidualne podejście - Twoje zdrowie w bezpiecznych rękach.

Super Indukcyjna Stymulacja (SIS) to zaawansowana metoda fizjoterapeutyczna oparta na wykorzystaniu wysokoenergetycznego pola elektromagnetycznego, które korzystnie oddziałuje na tkankę ludzką.

Zastosowanie pola elektromagnetycznego o wysokiej intensywności pozwala skutecznie łagodzić ból, przyspieszać metabolizm oraz wspomagać procesy regeneracji tkanek. Super Indukcyjna Stymulacja to bezpieczna metoda, nie obciążająca organizmu. Zabiegi są unikane w okolicach głowy u pacjentów dorosłych oraz u dzieci, aby uniknąć ryzyka uszkodzenia chrząstki wzrostowej.

Efekty Terapeutyczne

Mobilizacja stawów

Mobilizacja stawów osiągana jest poprzez powtarzalne skurcze mięśni otaczających torebkę stawową, co przywraca naturalną ruchomość stawu. To działanie zastępuje manualną mobilizację stawu wykonywaną przez terapeutę.

Gojenie złamań

Pole elektromagnetyczne o wysokiej intensywności poprawia krążenie krwi w obszarze poddanym zabiegowi, co sprzyja tworzeniu nowych naczyń krwionośnych i chrzęstnych. To inicjuje proces odbudowy kości i mineralizacji chrząstki.

Stymulacja mięśni

Oddziaływanie pola elektromagnetycznego na tkankę nerwowo-mięśniową powoduje depolaryzację nerwów i skurcze mięśni. Możliwe jest zarówno rozluźnienie, jak i wzmocnienie mięśni, w zależności od częstotliwości stymulacji.

Redukcja spastyczności

Pole elektromagnetyczne wpływa na poziom napięcia mięśniowego na poziomie rdzeniowym, co pozwala na redukcję spastyczności. Jest to szczególnie przydatne w leczeniu schorzeń charakteryzujących się zwiększonym napięciem mięśni.

Korzyści w rehabilitacji oddechowej

Rehabilitacja oddechowa z BTL SIS ma na celu wzmocnienie przepony, mięśni międzyżebrowych oraz poprawę krążenia krwi w okolicy klatki piersiowej. BTL SIS wywołuje intensywne, ale delikatne skurcze mięśni oddechowych. Pozwala to na bardziej aktywną rehabilitację oddechową również u pacjentów, którzy przeszli ciężkie zapalenie płuc. Stymulację przepony i mięśni międzyżebrowych można również zastosować w rehabilitacji pacjentów z atrofią mięśni przepony po zakończonej, długotrwałej wentylacji mechanicznej w celu przywrócenia efektywnego procesu oddychania..

Zabieg obejmuję:

    • Głęboką penetrację bodźca, co umożliwia skuteczne leczenie zarówno ostrej, jak i przewlekłej tkanki mięśniowej i nerwowej.
    • Stymulację mięśni poprzez reakcję na pole elektromagnetyczne, co prowadzi do mobilizacji stawów i ich odblokowania.
    • Poprawę krążenia krwi i przyspieszenie metabolizmu tkanek, co sprzyja regeneracji tkanek i przyspiesza proces gojenia złamań nawet we wczesnym stadium.
    • Zastosowanie różnych częstotliwości pola elektromagnetycznego, które redukują napięcie mięśni i zmniejszają spastyczność.

Zabieg jest zalecany w przypadku:

Scroll to Top